ЗДРАВЕ Актив шампон против првут со глина, 390 мл

ZDRAVE Aktiv Anti-Dandruff Shampoo With Clay 390 ml sampon protiv prvut so glina
ЗДРАВЕ Актив шампон против првут со глина, 390 мл
282,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045657C
favorite_border

Опис на производот

Здраве Актив Шампон против првут и масен скалп, со глина, за длабинско чистење.

Иновативниот три актив комплекс содржи состојки со меѓусебно взаемно ги надополнуваат нивните дејства, обезбедувајќи широк спектар антифунгално дејство во борбата со првутот. Комплексот ефикасно го отстранува првутот од скалпот, го инхибира растот на габите кои го предизвикуваат, ја чисти и освежува кожата на главата. Како резултат на тоа, смирува и ја навлажнува кожата на главата, намалувајќи ја нервозата и непријатноста.

Глината е богата со цинк и магнезиум, и тоа е ефикасен лек за губење на косата. Нејзините исклучителни регенерирачки, апсорбирачки и смирувачки својства се ефикасно средство за намалување на вишокот на себум, елиминирајќи ги токсините и нечистотиите и помага за обновување на клетките.

Дерматолошките и потрошувачки тестови ја покажуваат исклучителната ефективност на шампонот во борба против постојаниот првут при редиовна употреба:

  • До 100% ја намалува количината на првут
  • До 100% ги чисти скалпот и косата
  • До 100% ја намалува непријатноста
  • До 100% го хидрира скалпот
  • Дерматолошки тестиран
  • Без парабени

Пакување: 390 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Kaolin, Cocamidopropil Betaine, Acrylates Copolymer, Sodium Chloride, Parfum, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Piroctone Olamine, C12-13 Alkyl Lactate, Panthenol, Lactic Acid, Polyquaternium-7, PEG-7 Glyceryl Cocoate, PEG-12 Dimethicone, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, CI 77891.

Начин на употреба: Нанесете го шампонот рамномерно на влажна коса и масирајте. Оставете да делува 2 до 3 минути. Исплакнете со вода. Избегнувајте контакт со очите. Погоден за секојдневна употреба. Погоден за третирана коса.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се