ЗДРАВЕ Актив шампон против првут со глина, 390 мл

ЗДРАВЕ Актив шампон против првут со глина, 390 мл
243,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045657C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Иновативниот три актив комплекс содржи состојки со меѓусебно надополнувачки дејства - цинк пиритион, тридецил салицилат и пантенол, обезбедувајќи широк спектар антифунгално дејство во борбата со првутот. Комплексот ефикасно го отстранува првутот од скалпот, го инхибира растот на габите кои го предизвикуваат, ја чисти и освежува кожата на главата. Како резултат на тоа, смирува и ја навлажнува кожата на главата, намалувајќи ја нервозата и непријатноста.

  • Видливи резултати по првата употреба
  • До 100% намалување на првутот
  • 97% намалување на непријатноста на скалпот

Глината е богата со цинк и магнезиум, и тоа е ефикасен лек за губење на косата.

Неговите исклучителни регенерирачки, апсорбирачки и смирувачки својства се ефикасни за намалување на вишокот на себум, елиминирање на токсини и нечистотии и помага за обновување на клетките.

Пакување: 390 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, каоилин, кокамидопропил бетаин, амониум лаурил сулфат, децил глукозид, акрилати кополимер, цинк пуритхион, Ц12-13 алкил лактат, пантенол, парфем, бутилфенил метилпропионал, хексил цинамал, лимонен, линалол, ПЕГ-12 диметикон, натриум хлорид, ПЕГ-7 глицерил кокоат, гуар хидроксипропилтримониум хлорид, лимонска киселина, натриум хидроксид, бензил алкохол, метилхлороисотхиазолинон, метилисотхиазолинон.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се