ZDRAVLJE KOZMETIKA Sulfa- Plus Шампон против првут, 200 мл

Zdravlje Kozmetika Sulfa-Plus Anti-Dandruff Shampoo sampon protiv prvut
ZDRAVLJE KOZMETIKA Sulfa- Plus Шампон против првут, 200 мл
205,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054014C
favorite_border

Опис на производот

Sulfa-Plus Anti-Dandruff Шампон против првут.

  • Sulfa-Plus шампонот против првут ефикасно го отстранува првутот, ја подобрува состојбата на косата и скалпот, спречува непријатно чешање, сувост и крутост на косата
  • Редовната примена на шампонот има превентивно дејство против повторно појавување на првут
  • Косата добива природен сјај, волумен и здрав изглед
  • Благата формулација и pH 5,5 овозможуваат употреба на шампонот најмалку 2-3 пати неделно

Најважните активни супстанции во шампонот против првут SULFA-PLUS и нивниот начин на дејствување:

  • Биоактивниот комплекс на сулфур и капри / каприлна киселина го нормализира производството на себум, спречува себороични промени и ја обновува оштетената коса
  • Цинк пирион има антипролиферативно, антибактериско и антимикробно дејство, благодарение на што се отстранува постоечкиот првут и се спречува создавање на нов
  • Есенцијалните масни киселини (витамин Ф) значително ја подобруваат исхраната, заштитата и здравјето на косата
  • Алантоин и ментол го смируваат скалпот, имаат антиинфламаторно дејство, спречуваат чешање, сувост и крутост на косата.

Пакување: 200 мл.

 

Содржина

Состав: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamidopropylamine Oxide, Zinc Pyrithione, Propylene Glycol, Polyquaternium-7, Sodium Chloride, Carbomer, Citric Acid, Sodium Benzoate, Parfum, Sodium Hydroxide, Sorbic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Linoleic Acid, Linolenic Acid, PEG-30 Castor Oil, Sulfur, Allantoin, Menthol, C.I. 42090,Citronellol, Linalool.

Употреба: Добро промешајте пред употреба. Намокрете ја косата со млака вода и нанесете од шампонот. Масирајте ја косата и скалпот, потоа нежно исплакнете. Повторно нанесете шампон, направете пена, оставете да делува 1-2 минути и исплакнете. 

Избегнувајте контакт со очите. Доколку шампонот дојде во контакт со очите, темелно исплакнете со вода. Шампонот против првут SULFA-PLUS се нанесува најмалку 2-3 пати неделно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се