МОМЕНТАЛНИ АКЦИИ

Услугата за достава е достапна само во Скопје и истата е бесплатна со нарачка над 1.000 денари

Зеленчукова супа со кокос

Состојки (за 4 лица):

кокосова супа

Подготовка:

Испржете го кромидот со неколку лажици масло, ловоров лист и исечканиот и излупен ѓумбир. Потоа додадете ги и исечканите моркови и пиперки во садот за пржење заедно со малку сол. Додадете ја и тиквичката исечена на парчиња. На крај додадете го био напитокот од кокос и гответе додека зеленчуците не омекнат, но внимавајте да не се преварат. Додадете ја куркумата и мешајте.

На крај, додадете го кокосот и сервирајте!