CANPOL Заштитни перничиња за рабови, 4 парчиња

Canpol babies corner cushions 74_012 zastitni pernicinja za rabovi
CANPOL Заштитни перничиња за рабови, 4 парчиња
147,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
044393C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Заштитни перничиња за рабови

Пакување: (4 парчиња)

 

Содржина

Состав: PVC.

Начин на употреба: заштитните перничиња се наменети за заштита од удари од острите рабови од маси, столици и полици.

Начин на одржување: Пред употреба, ставете ги перничињата во топла вода неколку минути за да станат пофлексибилни и помеки. Исчистете ја површината од маснотии и восок пред употреба (користете сапуница). Отстранете ја хартијата од лентата и и цврсто притиснете го заштитното перниче на работ. Во случај на повторно користење на заштитното перниче, ставете нова двострана лента.

Предупредување: Производот не е играчка. Да се чува подалеку од дофат на деца кога не е во употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се