NIVEA Men Silver Protect Антиперспирант део стик за мажи, 50 мл

NIVEA Men Silver Protect antiperspirant 50ml stik za mazi
NIVEA Men Silver Protect Антиперспирант део стик за мажи, 50 мл
240,00 ден.
179,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054925C
favorite_border

Опис на производот

NIVEA MEN Антиперспирант стик против потење Silver Protect за мажи, со свеж мирис, гарантира сигурна заштита од потење. Активно се грижи за кожата на пазувите.

  • Во текот на 48-часа по нанесувањето ефикасно го намалува потењето и ја негува кожата
  • Овозможува интензивна свежина
  • Формулата со сребрени јони се бори против бактериите кои предизвикуваат непријатен мирис на телото
  • Не содржи етил алкохол
  • Толеранцијата на кожата е дерматолошки докажана
  • NIVEA се грижи за вашата кожа и за планетата, 100% климатски неутрализиран производ. Се врши компензација на емисиите на СО2 преку сертифицирани климатски проекти

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Aluminum Chlorohydrate, PPG-14 Butyl Ether, Cetyl Palmitate, Hydrogenated Castor Oil, C12-15 Alkyl Benzoate, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Palmitic Acid, Stearic Acid, Parfum, Aluminum Sesquichlorohydrate, C20-40 Alkyl Stearate, Oleth-20, Silver Citrate, Octyldodecanol, Persea Gratissima Oil, Steareth-2, Steareth-21, Myristic Acid, Citric Acid, Arachidic Acid, Oleic Acid, Oryzanol, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxy Hydrocinnamate, Limonene, Benzyl Alcohol, Eugenol.

Употреба:

Нанесете директно на кожата на пазувите. Не користете на оштетена или иритирана кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се