SENSILIS Смиљ масло, 30 мл

galafarm SENSILIS immortelle oil natural maslo od smilj
SENSILIS Смиљ масло, 30 мл
104,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054541C
favorite_border

Опис на производот

Sensilis® маслото од смил е мешавина од етерично масло од смил во бадемово масло.

Етеричното масло од смил се добива од цветовите на растението Helichrysum Arenarium. Етеричното масло од смил најчесто се меша со основно масло, главно бадемово масло.

Природно веганско масло за козметички цели.

Маслото од смил првенствено се користи за нега на кожата, но може да се користи и за коса и покажува навистина одлични резултати и за двете. Ова е главната причина зошто е широко користен и е едно од најбараните масла за домашна употреба.

Пакување: 30 мл

Содржина

Употреба:

  • Кожа – Маслото од смил во комбинација со бадемовото масло брзо се апсорбира во кожата и длабински ја храни, хидрира и ја храни кожата, враќајќи и ја природната еластичност и исполнетост. Го спречува предвременото стареење и ја подмладува кожата. Ја стимулира природната регенерација на кожата и ја смирува иритираната кожа. Посебно се препорачува како третман за осветлување на старечки дамки и сончеви дамки. Двете масла се некомедогени, поради што можат да се користат за мрсна и комбинирана кожа.
  • Коса - Ги храни корените на косата и спречува појава на расцепени врвови. Ја хидрира и ја зајакнува косата, правејќи ја мека, сјајна и волуменска.
  • Масажа - Масажата со масло од смил ја намалува мускулната напнатост и има релаксирачки ефект по напорниот ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се