CANPOL Дизајнирано шише (12+ месеци), 330 мл

Canpol babies Narrow Neck Bottle 330ml Africa 59_205  sise dete bebe
CANPOL Дизајнирано шише (12+ месеци), 330 мл
168,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022398C
favorite_border

Опис на производот

  • Наменето за деца над 12 месеци
  • BPA FREE (Не содржат Бисфенол А)

Canpol шишето е дизајнирано со помош на советите добиени од искусните мајки и затоа Canpol шишето ќе му овозможи на вашето дете успешно и лесно да ја замени мајчината града и да премине на исхрана од шише. Овие шишиња се користат и во периодот кога детето комбинирано се исхранува (со мајчино млеко и вештачко млеко).

  • Може да се користи за млеко, чај, сок и други напитоци.

Обликот на шишето овозможува детето само да го држи шишето, а цуцлите за овие шишиња се со индентичен облик на мајчината града. Ефективниот вентилен систем на цуцлата има антиколичен ефект (го спречува голтањето воздух при цицање и на тој начин ги намалува стомачните грчеви на детето).

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира. Нагласете во забелешка доколку е за момче или девојче!

Пакување: 330 мл

Содржина

Состав: полипропилен и силикон (силиконска цуцла).

Начин на одржување: Пред секоја употреба измијте ја цуцлата и шишето со користење на нежен детергент и топла вода, а потоа темелно исплакнете. Не ги ставајте шишето и цуцлата во машина за миење садови бидејќи детегрентите можат да го оштетат производот. Не користите средства за дезинфекција или јаки детергенти.

Предупредување: Прегледајте го производот внимателно пред секоја употреба. Повлечете ја цуцлата во сите правци, посебно ако детето има заби. Фрлете ја при првите знаци на оштетување или омекнување. Не го стегајте премногу прстенот за затварање на шишето, бидејќи тоа може да ја наруши вентилацијата на цуцлата.

Препорачливо е да се замени цуцлата максимум по 3 месеци употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се