CANPOL Силиконско шише за хранење (0+ месеци) 120 мл

Canpol babies narrow bottle 120ml Africa 59_100 sise dete
CANPOL Силиконско шише за хранење (0+ месеци) 120 мл
175,00 ден.
149,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041042C
favorite_border

Опис на производот

  • Наменето за деца од 0+ месеци
  • BPA FREE (Не содржат Бисфенол А)

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира. Нагласете во забелешка доколку е за момче или девојче!

Пакување: 120 мл

Содржина

Состав: полипропилен, силикон.

Начин на употреба: Пред првата употреба, измијте ги сите делови од шишето и зовријте ги 5 минути.

Исчистете пред секоја употреба. Вриењето (подолго од препорачаното) и тврдата вода може да создадат бигор. По употреба, отстранете ги остатоците од храна, исплакнете, измијте и дезинфицирајте во пареа/електричен стерилизатор или во врела вода.

Начин на одржување: Не е препорачливо да го миете шишето во машина за миење садови бидејќи детергентите може да го оштетат производот. Не користете никакви антибактериски агенси. Фрлете при првите знаци на оштетување.

Бидете особено внимателни при греење во микробранова печка. Не ја изложувајте цуцлата лажалка на директна сончева светлина, блиску до извор на топлина или во средства за дезинфекција (раствор за стерилизација) подолго од препорачаното.

Препорачливо е да се замени цуцлата лажалка по 2 месеци од употребата.

Предупредување: Секогаш користете го овој производ под надзор на возрасни. Никогаш не го користете шишето како цуцла.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се