NATURES AID Продефенд 30 капсули

Natures Aid Pro-Defend Immune Health 10 Billion Bacteria, Zinc and Vitamin D Capsules, 30 Capsules prodefend imunitet probiotik kpsuli cink
NATURES AID Продефенд 30 капсули
550,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
047381C
favorite_border

Опис на производот

Pro-DEFEND е производ за одржување на здрав имун систем, наменет за возрасни и деца над 10 години.
Pro-DEFEND е комбинација на 3 темелно испитани видови на бактерии L. plantarum, L. acidophilus и B. animalis subsp. lactis кои обезбедуваат 10 милијарди живи бактерии на капсула.
Содржи цинк, бакар, витамини Д3, Б12 и фолна киселина кои придонесуваат за нормална функција на имуниот систем

  • Витамин Б12 и фолна киселина придонесуваат за намалување на заморот и исцрпеноста    
  • Бакар и витамин Б12 придонесуваат за обезбедување на енергија потребна за нормален метаболизам

За возрасни и деца над 10 годишна возраст.

Може да се користи истовремено со антибиотици!

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав:

Една (1) капсула содржи:                  

    %ПДВ*
Цинк 5 мг  50
Бакар 500 мкг 50
Витамин Д3 5 мкг 100
Фолна киселина 200 мкг 100
Витамин Б12 50 мкг 2000
Бактериска култура 39 мг  
- обезбедува 10 милијарди (10x109)    
Lactobacillus plantarum DSM24937    
Lactobacillus acidophilus DSM24936    
B.animalis subsp. Lactis DSM25566    

*препорачано дневно внесување

Состојки: микрокристална киселина, растителна обвивка на капсулата (целулоза), цинк пиколинат, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus plantarum, Bifidobacteria animalis subspecies Lactis, малтодекстрин, бакар глуконат, средство против згрутчување: (силикон диоксид магнезиум стеарат од растително потекло), витамин Д3 (холекалциферол), фолна киселина, метилкобалиамин.

Употреба:
Почетна доза: Земете по 1 капсула два пати на ден во тек на 2 седмици (вкупно 2 капсули на ден).
Доза на одржување: Земете една (1) капсула на ден.
Деца над 10 години: Земете една (1) капсула на ден.
Капсулите се земаат во тек на оброк.

Информации за алергени:
Производот е погоден за вегани и вегетаријанци.
Производот не содржи: глутен, ГМО, лактоза, млечни продукти, пченица, квасец, јатки, соја, сол, скроб, конзерванси и шеќер, вештачки бои или ароми.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се