PROVEN Urgent C Секојдневна поддршка на имунитетот, 30 кесички

PROVEN probiotics Urgent-c 1000mg Vitamin C everyday immune support, 30 effervescent sachets , sekojdnevna poddrska na imunitetot
PROVEN Urgent C Секојдневна поддршка на имунитетот, 30 кесички
780,00 ден.
5
Просек: 5 (3 мислења)
Бренд
Шифра
050056C
favorite_border

Опис на производот

Urgent-C Everyday Immune Support е производ наменет за секојдневна поддршка на имунитетот со:

  • Витамин Ц (1000 мг) како и витамин Д, цинк, селен, бета 1,3 и 1,6 глукани и екстракт од црн бозел кои придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем
  • Уникатна формула бидејќи содржи и 5 милијарди испитани Lab4, корисни бактерии (природно присутни во дигестивниот систем) кои придонесуваат за развој на здрава цревна микрофлора
  • Lab4 бактериите на Proven имаат гарантирана потентност до крај на назначениот рок на употреба потврдено со Triphase и Stability Max - уникатни системи
  • За возрасни и деца од 16 годишна возраст 

Пакување: 30 еднодозни кесички.

Содржина

Една еднодозна кесичка содржи:

       % ПДВ*
Витамин Д 12.5 мкг 250
Витамин Ц 1000 мг 1250
Цинк 5 мг 50
Селен 50мкг 91
Фруктоолигосахариди 300мг /
Црн бозел екстракт 100мг /
Бета 1,3 & 1,6 глукани 25мг /
Lab4 Consortium   /

Lactobacillus acidophilus (CUL60)

Lactobacillus acidophilus (CUL21)

Bifidobacterium bifidum (CUL20)

Bifidobacterium animalis subsp. lactis (CUL34)

  5 милијарди

*препорачано дневено внесување

Состојки: фруктоза, аскорбинска киселина (витамин Ц), киселина (лимонска киселина, јаболкова киселина, винска киселина), регулатори на киселост (калиум хидроген карбонат, натриум хидроген карбонат), фруктоолигосахариди, природна арома на портокал, боја (бета каротен), малтодекстрин, портокал сок во прав, црн бозел екстракт.
Микроорганизми

  • (Lactobacillus acidophilus CUL60
  • Lactobacillus acidophilus CUL21
  • Bifidobacterium animalis subsp. lactis CUL34
  • Bifidobacterium bifidum CUL20)

Квасец екстракт (бета 1,3 & 1,6 глукани), цинк цитрат, дикалциум фосфат, багремова гума, сахароза, пченкарен скроб, среден ланец на триглицериди, натриум селенит, холекалциферол (витамин Д3), антиоксиданс (ДЛ-алфа-токоферол).

Производот е погоден за вегетаријанци
Не содржи: глутен
Не содржи состојки од млеко.            

Бремените жени или жените кои планираат бременост да се консултираат со лекар пред да земат било каков производ.

Начин на употреба:
Растворете една еднодозна кесичка шумлив прашок во мала чаша ладна вода или џус или земете ја содржината на кесичката директно во уста.
По потреба, може да земете по две кесички на ден.
Секогаш замајте го производот напосредно пред или непосредно после оброк.
Прашокот (напитокот) има пријатен вкус на портокал, кој потекнува од вистински смрзнат и исушен портокал.

Мислења на потрошувачи

maja_dahab
5
Odlicen proizvod
aleksandra.shu…
5
Секој мора да си го има дома
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се