VITALIA Овесна каша со пробиотик, малина, киноа и чиа, без додаден шеќер, 60 г

VITALIA Овесна каша со пробиотик, малина, киноа и чиа, без додаден шеќер, 60 г
36,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
052533C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Нова генерација на функционален појадок – овесна каша со енергетичен спој на здравје и вкусови од малина и чиа.
Една порција овесна каша содржи 4.5 билиони пробиотици и 5 различни “gut-friendly” бактерии, над 65% овесни снегулки и изобилува со растителни влакна и протеини, додека истовремено е без додадени шеќери.
Со својата уникатна рецептура, новата линија на производи збогатени со пробиотици е наменета за сите кои практикуваат внес на храна со додадена вредност и функционалност за одржување на внатрешен баланс, добра дигестија и силен имун систем.

Нето-тежина: 60 г

Содржина

Состав: oвесни снегулки 80%, засладувач: малтитол, пченкарен скроб, киноа снегулки 3%, семки од чиа 2%, урма во прав, лиофилизирана малина 1%, олигофруктоза, средство за желирање: пектин, готварска сол, арома, регулатор на киселост: лимонска киселина, пробиотски микс (Lactobacillus Bulgaricus, Streptococcus Thermophilus, Bifidobacterium Lactis, Bifidobacterium Longum, Bifidobacterium Bifidum, инулин).

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се