BECUTAN Млеко за сончање за деца, со СПФ 30, 175 мл

BECUTAN Млеко за сончање за деца, со СПФ 30, 175 мл
406,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035049C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Becutan млекото за сончање со СПФ 30 обезбедува сигурна заштита од УВ зраците.

Содржи УВА + УВБ минерални филтри кои на површината на кожата прават тенок заштитен слој кој физички ги рефлектира и одбива УВ зраците и не дозволуваат нивна апсорпција во кожата.

Покрај заштитата од штетното влијание на сончевите зраци, овој производ, истовремено ја негува детската кожа.

  • Маслиново масло, ја хидрира кожата и дејствува против појава на црвенило
  • Екстракт од камилица, ја штити кожата од иритации, има антибактериско дејство и смирува евентуална појава на црвенило
  • Витамин Е, ја одржува нормалната влажност на детската кожа и ја прави мека и еластична. Делува и како антиоксиданс односно спречува делување на слободните радикали

Пакување: 175 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се