BIONIKA Халсепт спреј за грло и уста, 30 мл

BIONIKA Халсепт спреј за грло и уста, 30 мл
296,00 ден.
266,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047087C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Има антивоспалителното, антисептично и аналгетско дејство. Халсепт се употребува при болки во грлото и отежнато дишење, при воспалителни појави во усната празнина и при лош здив.

Пакување: 30 мл раствор во темно стаклено шише со пумпа за распрскување.

Содржина

Состав: Спреј за уста и грло во облик на раствор, медицинско средство кој во својот состав содржи левоментол, тимол, етерични масла од еукалиптус, жалфија, каранфилче и нане.

Дозирање:

При болки во грлото и отежнато дишење, две до три распрскувања во задниот дел од грлото на секои 3- 4 часа или по потреба.

При воспалителни појави во усната празнина, две до три распрскувања 3- 4 пати на ден половина час по јадење. Прснете го заболеното место во усната празнина, почекајте 15 секунди, потоа проголтајте го растворот.

При лош здив, распрскајте два до три пати од спрејот во усната празнина, почекајте 15 секунди и проголтајте го растворот. Повторете го ова по секој оброк.

Халсепт се употребува кај деца над 4 години и возрасни.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се