FREZYDERM BABY Шампон за бебиња 300 мл

FREZYDERM BABY Шампон за бебиња 300 мл
389,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
036524C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Екстра благ шампон со камилица и пченични протеини.

  • Дерматолошки и офталмолошки тестирано
  • Наменето за чувствителната бебешка кожа
  • Со рН вредност компатибилна на солзите

Специјална формула со благи сурфактанти, камилица и пченични протеини за секојдневнo миење коса на бебиња, деца и возрасни.

Пакување: 300 мл

Содржина

Состав: вода, полисорбат 20, натриум лаурет сулфат, натриум лаурет-8 сулфат, ПЕГ-120 метил гликоза диолеат, кока-мидопропил бетаин, пропилен гликол, магнезиум лаурет сулфат, магнезиум лаурет-8 сулфат, натриум олет сулфат, натриум лауроил саркосинат, феноксиетанол, поликватерниум-7, хидролизирани пченични протеини, хидролизиран пченичен скроб, екстракт од камилица, магнезиум олет сулфат, калиум сорбат, каприлил гликол, динатриум ЕДТА, триетаноламин, парфем, амил цинамал, цитронелол, кумарин, гераниол, линалол.

Употреба: нанесете од шампонот и исплакнете темелно.
За надворешна употреба.
После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се