BABY BOO Tamanu Oil Rescue Крем за регенерација на кожа со таману масло, 50 мл

Baby Boo tamanu oil rescue cream baby & kids care, krem za regeneracija na koza
BABY BOO Tamanu Oil Rescue Крем за регенерација на кожа со таману масло, 50 мл
609,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
053812C
favorite_border

Опис на производот

  • Содржи состојки од природно и органско потекло
  • За нега на бебиња и деца
  • Дерматолошки тестирано
  • Не содржи парабени, силикони, бои, минерални масла и алергени

Хранлив крем за природна регенерација на кожата со смирувачки ефект, збогатен со таману масло.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состојки: вода, каприлик/каприк триглицериди, маслиново масло (органско), шеа путер (органски), глицерин, масло од сончогледово семе (органско), глицерил стеарат цитрат, масло од семе на таману (органско), масло од семе на јојоба, цера алба, масло од сончогледово семе, екстракт од цвет на камилица, екстракт од мед (манука), токоферил ацетат, цетил алкохол, ксантан гума, карбомер, натриум хидроксид, феноксиетанол, етилхексилглицерин.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се