Granudacyn Раствор за испирање рани 250 мл

Granudacyn Раствор за испирање рани 250 мл
755,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
049831C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Granudacyn е антисептичен раствор за испирање рани, чистење, навлажнување и плакнење - акутни, хронични и контаминирани рани.

Индикација за употреба:

  • Оперативни рани
  • Изгореници од прв и втор степен
  • Сите хронични рани со која било длабочина како: улкус на дијабетско стапало, сите форми на улкус на нога, декубитални рани
  • Сите акутни рани како: посекотини, расцепени рани, абразии

Пакување: 250 мл 

Содржина

Состав: вода, натриум хлорид, хипохлореста киселина, натриум хипохлорит.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се