MULTILAC Синбиотик 10 капсули

MULTILAC Синбиотик 10 капсули
186,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
042290C
favorite_border

Опис на производот

Производ кој содржи:

  • Пробиотска компонента - девет изолирани соеви живи култури на корисни бактерии
  • Пребиотска компонента - олигофруктоза

Живите соеви на корисните бактерии ја обновуваат и одржуваат рамнотежата на гастроинтестиналната  микрофлора, додека пребиотската состојка е извор на енергија неопходна за раст на корисните бактерии, овозможувајќи нивна продолжена активност во гастроинтестиналниот тракт.

Се препорачува:

  • За и по терапија со антибиотици
  • Како помош при пореметување на функцијата на цревата (опстипација и дијареа од различно потекло)
  • Во период на чести инфекции

Пакување: 10 капсули

Содржина

Состав:

Активни супстанции 1 капсула содржи
Девет различни соеви лиофилизирани корисни бактерии 4,5 милјарди бактерии (4, 50 x 10⁹ CFU*)
Lactobacillus helveticus 9,0 x 10⁸ CFU*
Lactoccocus lactis 9,0 x 10⁸ CFU*
Bifidobacterium longum 6,75 x 10⁸ CFU*
Bifidobacterium breve 4,50 x 10⁸ CFU*
Lactobacillus rhamnosus 4,50 x 10⁸ CFU*
Streptococcus thermophilus 4,50 x 10⁸ CFU*
Bifidobacterium bifidum 2,25 x 10⁸ CFU*
Lactobacillus casei 2,25 x 10⁸ CFU*
Lactobacillus plantarum 2,25 x 10⁸ CFU*
Пребиотска состојка: олигофруктоза 63 мг

CFU*единица на формирање колонии

Останати состојки: пченкарен скроб, прежелатинизиран пченкарен скроб, маслиново масло.

Средство против згрутчување - магнезиум стеарат, згуснувачи - хидроксипропилметилцелулоза, алгинска киселина и гума од семе на рогач, боја - титан диоксид, средство за глазирање - шелак, гелан гума, стабилизатор - триетил цитрат, антиоксиданс - аскорбинска киселина.

 

Дозирање:

Возрасни: 1 капсула дневно, се препорачува навечер пред спиење.

Деца: 1 капсула дневно, се препорачува навечер пред спиење (наменети за деца кои можат да проголтаат капсула).

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се