URIAGE BéBé 1st Хидратантно млеко, 500 мл

URIAGE BéBé 1st Хидратантно млеко, 500 мл
837,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046589C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Хидратантно млеко со органски еделвајс
  • 97% од природно потекло
  • Со слаб мирис

Течна емулзија за хидратација на бебешката кожа која заштитува од сушење. Во својот состав има природен комплекс од Uriage термална вода и органски еделвајс кој во комбинација со растителни сквалени создава заштитен и хранлив филм на кожата.

Пакување: 500

Содржина

Состав: aqua (water, eau) - dicaprylyl carbonate - helianthus annuus (sunflower) seed oil - polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate - sodium chloride - glycerin - butylene glycol - butyrospermum parkii (shea) butter - cera alba (beeswax) -simmondsia chinensis (jojoba) seed oil - zinc oxide - stearalkonium bentonite -  polyglyceryl-3 diisostearate - magnesium sulfate - brassica campestris (rapeseed) sterols - propanediol - copper gluconate -phytosphingosine - tocopheryl acetate manganese gluconate - zinc gluconate -asiaticoside -aloe barbadensis leaf extract - citric acid - tocopherol -leontopodium alpinum flower/leaf extract.

Употреба: нанесете на чиста и сува кожа, со нежна масажа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се