SOPHIE LA GIRAFE Глодалка срничка (0+м)

Sophie La Girafe Fanfan the Fawn 3410 glodalka igracka srnicka
SOPHIE LA GIRAFE Глодалка срничка (0+м)
1.199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055943C
favorite_border

Опис на производот

Sophie La Girafe Fanfan the Fawn - Глодалка срничка.

  • Наменето за деца 0+ месеци
  • Изработена со 100% природна гума и боја безбедна за контакт со храна
  • Совршено одговара за стимулирање на сите сетила на бебето на возраст од 3 месеци
  • Го привлекува погледот на бебето преку силно контрастните точки по целото тело и станува познат, смирувачки предмет што лесно се препознава
  • Со карактеристичен звук го забавува бебето и го развива сетилото за слух кај бебето
  • Флексибилна со неколку делови за џвакање (уши, нозе, итн.), таа е совршено прилагодена за да помогне во смирување на непцата на бебето при никнувањето на првите заби
  • Лесна и совршено прилагодена за малите раце на бебето, а нејзините долги нозе го олеснуваат држењето
  • Текстурата од 100% природна гума го потсетува бебето на мекоста на мајчината кожа и на тој начин го смирува
  • Пријатниот и уникатен мирис на 100% гума и дава свој карактер на играчката што му помага на бебето да ја препознае меѓу другите играчки
  • Идеална е за развој на 5-те сетила на бебето

Пакување: 1 глодалка.

Содржина

Предупредување: Деталите и боите на производот може да варираат. Пред употреба отстранете го пакувањето. Чувајте ги упатствата бидејки содржат важни информации. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се