BECUTAN Инстант чај од сладок анасон за доенчиња и мали деца 200 г

BECUTAN Инстант чај од сладок анасон за доенчиња и мали деца 200 г
186,00 ден.
149,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
021411C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Becutan инстант чај од сладок анасон

Приготвени од внимателно селектирани билки со потврден квалитет, Becutan инстант чаевите се достапни како мешавина од екстракт и етерично масло од плодот на анасон и лесно сварливи шеќери, сосема безбедна за консумирање веднаш по првата недела од раѓањето.

Се препорачува при нарушено варење на храната кај доенчиња и деца. Чајот го подобрува варењето, спречува создавање цревни гасови, го поттикнува нивното отстранување и ги смирува грчевите кои настануваат поради надуеност на цревата.

Пакување: 200 г

Содржина

Производот не содржи:

  • Вештачки бои
  • Ароми
  • Конзерванси
  • Млечни протеини
  • Глутен

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се