HOLLE Органска млечна каша со спелта пченица (6+ месеци) 250 г

HOLLE Органска млечна каша со спелта пченица (6+ месеци) 250 г
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035628C
favorite_border

Опис на производот

  • Од 6 месеци
  • Органски сертифициран производ
  • Содржи глутен
  • Без додадени шеќери
  • Содржи природни шеќери

Органската млечна каша со спелта пченица е направена од 99% органски одгледувани состојки. Органската млечна каша со спелта пченица е незасладена и лесно се подготвува.

Нето-тежина: 250 г

Содржина

Состојки: Demeter интегрално брашно од спелта пченица ** 37%, обезмастено млеко во прав* 20%, малтодекстрин*, сурутка во прав* делумно деминерализирана 12%, , палмино масло*, калциум карбонат, тиамин, витамин А, витамин Д.

  • *од органско производство
  • **од биодинамичко производство

Да се чува на суво и ладно место. Кога ќе се отвори да се употреби во рок од 2 недели. Пакувано во заштитена атмосфера.

Подготовка: Зовријте 130 мл вода и потоа изладете на температура од околу 50°С. Ставете ја водата во чинија и додадете околу 40 г органска млечна каша со спелта пченица (околу 4-5 лажици). Мешајте и оставете да се олади на температура од околу 37°С.

Напомена: За секој оброк подготвувајте свежа храна. Не го оставајте остатокот од храна за следниот оброк. Да не се дава на бебиња под  4 месеци наместо мајчино млеко. Од четвртиот месец се воведува мешовита исхрана. Идеално како вечерен оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се