HOLLE Органски чај за бебиња (4+ месеци) 30 г

HOLLE Органски чај за бебиња (4+ месеци) 30 г
140,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045136C
favorite_border

Опис на производот

  • Хербална мешавина од сладок анасон, ким, анасон и камилица
  • По 4 месец
  • Органски сертифициран производ
  • Незасладен

Органскиот чај за бебиња од Holle е блага, ароматична мешавина од внимателно одбрани, органски билки. Вкусен и незасладен. Наменет за доенчиња и за возрасни.

Нето-тежина: 30 г (20 х 1,5 г)

Содржина

Состојки: сладок анасон* 45%, ким* 22,5%, анасон* 20%, и камилица* 12,5%.
*од органско производство.

Подготовка: една кесичка од чајот ставете ја во околу 200 мл свежо зовриена вода и оставете 5-10 минути.

Извадете ја кесичката и ставете го органскиот чај за бебиња од Holle во шише.
Оставете да се излади на околу 37°С пред да се пие.
Не е потребно засладување на чајот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се