BERLIN CHEMIE Лиотон 1000 гел 50 г

BERLIN CHEMIE Лиотон 1000 гел 50 г
429,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020094C
favorite_border

Опис на производот

Лиотон 1000 гелот е препарат кој содржи хепарин натриум во форма на гел за надворешна употреба. 

Лиотон 1000 е погоден за симптоматска терапија кај заболени површински вени, како што се на пример: површински тромбофлебитис, површински перифлебитис, хронична венска инсуфициенција, постоперативни варикофлебитис, како и за терапија и олеснување на тегоби кај хематоми, оток и болка која е предизвикана од спортски или случајни повреди како што се: модрици, исчашувања, шинување и хематоми после пункција на вена.

Пакување: 50 г

Содржина

Состав: 100 гр Лиотон 1000 содржи 100.000 ИЕ хепарин.

Употреба: гелот се нанесува еднаш до три пати дневно, во тенок слој со должина 3-10 цм, со благо масирање на зафатеното подрачје.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се