BIOGAIA Протектис капки за гастроинтестинално здравје 5 мл

BIOGAIA Протектис капки за гастроинтестинално здравје 5 мл
796,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
037520C
favorite_border

Опис на производот

БиоГаја ПроТектис капките се граничен производ којшто содржи Lactobacillus reuteri Protectis, природен лактобацил, кој го помага возобновувањето на природниот баланс во цревата и одржувањето на истиот. Lactobacillus reuteri Protectis е еден од нај испитуваните пробиотски ланци во големи клинички студии и е одобрен како ефикасен и безопасен производ за деца вклучувајќи ги и новородените деца.

БиоГаја ПроТектис капките се препорачуваат при:

 • Новородени деца кои се родени со царски рез за обезбедување и одржување на нормалниот цревен микробиот
 • Интестинални колики (грчеви) кај новородени деца и доенчиња
 • Третман и превенција на регургитација кај новородени деца и доенчиња
 • Третман и превенција на констипација кај новородени деца, доенчиња и адулти
 • Третман и превенција на функционална абдоминална болка кај деца
 • Го намалува ризикот од појава на NEC (некротизирачки ентероколитис) кај новородени деца
 • Дополнителна терапија на антибиотско лекување
 • Дијареја
 • Подобрување на имунитетот
 • Помага во спречување на појава на егзема кај деца со атописка конституција
 • Кај деца и возрасни, како дополнителна терапија, го намалува присуството на helicobacter pylori
 • Помага во одржувањето на здравјето на устата и забите (L. Reuteri е единствен пробиотик присутен во усната празнина кој може да убие одредени видови бактерии кои предизвикуваат расипување на забите)

Пакување: 5 мл

Содржина

Состав: Lactobacillus reuteri ProTectis 108 CFU/ 5 капки

Помошни супстанции: сончогледово масло, палмино масло (содржи триглицериди со среден ланец), силициум диоксид.

Употреба: 5 капки еднаш дневно. Протресете добро пред употреба. Навалете го шишето да се формираат капките и дозирајте со лажица. Не ги употребувајте со топла храна и топли напитоци.

Да се чува во оригинално пакување на суво место на температура до 25°С. Да се чува на места недостапни за деца! Рок на употреба: 2 години

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се