МОМЕНТАЛНИ АКЦИИ

Услугата за достава е достапна на територијата на целата држава и истата е бесплатна со нарачка над 1.000 денари

Чоколадни браунис

Chocolate brownie, cokoladni braunis

Загрејте ја рерната на 220ºС. Обложете го калапот за печење (20х25цм) со хартија. Во сад ставете ја безглутенската мешавина за чоколадни браунис, додадете го млекото и мешајте. Потоа додадете го и стопениот путер и мешајте се додека не добиете изедначена смеса. Истурете ја смесата во калапот за печење и печете 12-15 минути. Кога колачот ќе се олади, пресечете го на коцки. Доколку сакате арома на капучино, во смесата додадете лажица инстант кафе. Откако ќе се испече наросете шеќер во прав. 
Може да ја збогатите и со додавање на јатки или суво овошје.