EUCERIN Q10 ACTIVE Дневен крем за сува кожа 50 мл

EUCERIN Q10 ACTIVE Дневен крем за сува кожа 50 мл
1.313,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
009942C
favorite_border

Опис на производот

Q10 Active Anti-Wrinkle Дневен крем

Дневниот крем за лице за сува кожа е специјално направен со коензим Q10, природна состојка во кожата која им дава енергија на клетките, но чија концентрација постепено се намалува со текот на времето. Q10 се бори со знаците на стареење, како што се брчките кај чувствителната кожа.

Додадените антиоксиданти - витамин Ц, E и биотин, ја потхрануваат сувата и чувствителна кожа. Во формулата нема мирис, вештачки бои или алкохол.

Се препорачува за нега на сува и чувствителна кожа, којашто често е склона на иритации. При редовна употреба кожата изгледа помазна и поцврста.

Нема додадени парабени и вештачки бои, што овозможува добра подносливост од кожата.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Cocoate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Stearyl Alcohol, Butylene Glycol, Cetyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii Butter, Glyceryl Stearate Citrate, Octyldodecanol, Tocopheryl Acetate, Ubiquinone, Biotin (vitamin B7), Biosaccharide Gum-1, Sodium Ascorbyl Phosphate, Sodium Carbomer, Trisodium EDTA, Zea mays, Beta-Carotene, Tocopherol, 1.2-Hexanediol, Dehydroacetic Acid, Phenoxyethanol.

Употреба: Ако за прв пат користите производ од Q10 линијата, ви препорачуваме прво да нанесете мала количина на кожата на внатрешната страна од лактот. Ако немате несакани реакции до следниот ден, продолжете да го користите и за нега на кожата на лицето.

Нанесете наутро со нежна масажа, на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето. Почекајте пет до десет минути пред да нанесете шминка.

Не содржи вештачки бои, светложолтата боја се должи на природната боја на  состојките .

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се