FITOFARM Гинекс 4 вагиналети, 10 парчиња

Fitofarm Ginex 4  vaginaleti
FITOFARM Гинекс 4 вагиналети, 10 парчиња
435,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
014223C
favorite_border

Опис на производот

Fitofarm Ginex 4 е граничен производ, кој се состои од комбинација од растителни компоненти кои претставува комплетна терапија како надополнување на основната конвенционална терапија, и може да помогнат при:

  • Зголемена вагинална секреција
  • Воспаление на слузокожата на вагината и грлото на матката
  • Кандидијаза
  • Оштетување и ранички на слузокожата
  • Бактериски инфекции
  • Вагинален херпес

Пакување: 10 вагитории.

Содржина

Состав: 1 вагиторија содржи 80 мг сув екстракт од ехинацеа стандардизиран на 4% полифеноли (Echinacea Purpurea Extractum Siccum), 80 мг невеново масло (Calendula Officinalis Extractum Fluidum), 40 мг сув екстракт од алое стандардизиран на 19-21% хидроксиантраценски деривати, изразени како барбалоин (Aloe Barbadensis Extractum Siccum) и 4 мг витамин Е (α-Tocopherol).

Ексципиенси: бел восок (Cera alba), новата (Adeps solidus).

Начин на употреба: 1 до 2 вагитории на ден се става длабоко во вагината. Гинекс 4 не требаа да се употребува за време на менструацијата.

Чување: Да се чува на температура до 25ºC. Да се чува подалеку од дофат на мали деца!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се