GARNIER Pure Active Црн серум против несовршености, 30 мл

garnier pure active AHA+BHA charcoal anti imperfection serum crn serum protiv nesovrsenosti
GARNIER Pure Active Црн серум против несовршености, 30 мл
394,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054445C
favorite_border

Опис на производот

Прв Garnier PureActive црн серум, со 4% концентрација на ниацинамид + АХА + БХА, кој не остава видливи траги и лепливо чувство.

Ефекти на дерматолошки активни состојки:

  • АХА - за пилинг ефект
  • БХА - за намалување на акните и порите
  • Ниацинамид - за смирување на непријатното чувство
  • Активен јаглен - за прочистување и матирање на кожата

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water, Alcohol Denat., Niacinamide, Glycerin, Propanediol, Sodium Hydroxide, Charcoal Powder, Hydroxyacetophenone, Hydroxyethylpiperazine Ethane Sulfonic Acid, Hydroxypropyl Guar, Caprylyl/capryl Glucoside, Citric Acid, Lactic Acid, Phy Tic Acid, Polyglycerin-10, Polyglyceryl-10 Myristate, Polyglyceryl-10 Stearate, Sodium Dehydroacetate, Salicylic Acid, Ci 17200 / Red 33, Ci 19140 / Yellow 5, Ci 42090 / Blue 1, Parfum / Fragrance.

Употреба: нанесете на чисто лице и нежно втријте го во кожата. Користете го наутро и навечер како дневен серум или како насочена нега на одредени места.

Избегнувајте го подрачјето околу очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се