EUCERIN DermoPure Серум сo тројно дејство 40 мл

EUCERIN DermoPure Серум сo тројно дејство 40 мл
1.168,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051830C
favorite_border

Опис на производот

DERMOPURE Серумот со тројно дејство ги намалува акните, го контролира масниот сјај на кожата и ги намалува дамките како последица од акни (постинфламаторни хиперпигментации), со дејство на основниот проблем - создавањето на меланин.

1. Дамки: Патентираниот Thiamidol ги редуцира упорните дамки како последица од акни и ја превенира нивната појава.
2. Акни: Салицилната киселина ефикасно ги редуцира акните, а Licochalcone A помага за превенција од нови акни.
3. Масен сјај: Себум-регулирачката технологија овозможува долготраен мат-ефект на кожата.

Формулата не е масна и е некомедогена (не ги затвора порите).

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: вода, денатуриран алкохол, глицерин, тапиока старч, карбомер, салицилна киселина, изобутиламидо тиазолил резорцинол, децилен гликол, екстракт од корен од глицириза инфлата, пантенол, глукозилрутин, изокверцитрин, амониум акрилоилдиметилтаурат/ВП кополимер, пантолактон, натриум хидроксид, тринатриум ЕДТА, лимонска киселина, мирис.

Употреба: за надворешна употреба. Нанесете наутро или толку често колку што е неопходно. Избегнувајте ја зоната околу очите. Ефикасноста е поголема доколку го користите во комбинација со DERMOPURE Серумот со тројно дејство.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се