GEROVITAL Stop Acne Лепенки против митисери, 8 парчиња

GEROVITAL Stop Acne Лепенки против митисери, 8 парчиња
209,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045697C
favorite_border

Опис на производот

 Лепенки против митисери

  • Дерматолошки тестирано
  • Го намалува себумот за 48%       

Лепенките содржат гликолна киселина. Анатомската форма и специјалната мека ткаенина овозможуваат лесна и ефективна употреба.

Митисерите остануваат прицврстени на површината на лепенката и се отстрануваат заедно со неа.

Резултатот е веднаш видлив - кожата е чиста.

Пакување: 8 лепенки

Содржина

Употреба:

  • Се нанесува на претходно исчистено лице, без траги од крем, лосион или шминка.
  • Со суви раце отворете го пакувањето и отстранете го пластичниот дел од лепенката.
  • Навлажнете го проблематичното место на кожата.
  • Ставете ја лепенката на влажна кожа со сјајниот дел свртен кон кожата. Ако кожата не е доволно влажна, лепенката може да не се залепи добро и да не биде ефикасна.
  • Оставете да се исуши 10 -15 минути.
  • Откако ќе се исуши, отстранете ја полека почнувајќи од краевите. Ако има остатоци, исплакнете темелно со вода.

Производ за еднократна употреба.

Мерки на претпазливост: да се користи максимум 2 пати неделно, строго на места со митисери. Да се избегнува употреба на чувствителна и воспалена кожа.

Само за надворешна употреба.

Да се чува на ладно и суво место.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се