JGL Пантексол маст, 25 г

JGL Пантексол маст, 25 г
162,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
001234C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Pantexol маст се употребува за третман на сува и чувствителна кожа, по нанесување на кожата создава заштитен слој, има долготрајно дејство. Има заштитно и регенеративно дејство кај механички оштетувања на кожата (гребнатини), опекотини, суви дерматози и после хируршки интервенции.

  • Маста се користи за заштита на нежната детска кожа во пределот на пелените
  • Може да им помогне и на мајките за третман на иритираната кожа околу брадавиците

Пакување: 25 г

Содржина

Состав: Главна компонента во Pantexol® е D-panthenol (витамин Б5), кој е одговорен за заздравување на оштетената кожа и ја одржува оптималната влажност на кожата.

Употреба: Се нанесува локално на заболеното место на кожата, еден до два пати на ден, а по потреба и почесто.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се