LA FINESTRA Оцет од умебоши сливи, 250 мл

La Finestra acidulato di umeboshi 200 ml  ocet od umeboshi slivi
LA FINESTRA Оцет од умебоши сливи, 250 мл
209,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
040552C
favorite_border

Опис на производот

  • Умебоши оцет
  • Макробиотски квалитет
  • Погодно за вегани

Нето-тежина: 250 мл

Содржина

Состојки: јапонски сливи (Prunus Mume) 68%, сол, листови шишо (Perilla frutescens).

Може да содржи траги од соја и житарки кои содржат глутен.

Да се чува на ладно и суво место, далеку од извори на светлина.
 

Начин на употреба: Се употребува како солен зачин за салата, со масло, без да се додава оцет или сол.  

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се