MULTI-GYN Флора плус монодози, 5 x 5 мл

MULTI GYN Flora Plus
MULTI-GYN Флора плус монодози, 5 x 5 мл
750,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
044138C
favorite_border

Опис на производот

Препарат за третман на вагинални габични инфекции како и непријатности како чешање, иритации и бел исцедок. 

  • Помага при јадеж, иритација, миризба и исцедок
  • Спречува и третира вагинални габични инфекции
  • Пребиотска поддршка на здравата вагинална флора
  • Спречува повторно појавување на кандида
  • Пребиотска стимулација на флората составена од Lactobacili
  • Се бори против штетни микроорганизми без ризик од појава на резистентност
  • Ја оптимизира вагиналната ph-вредност 

Пакување: 5 монодози x 5 мл.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се