SUPERDIET Органски квартет за уринарен комфор, 20 ампули по 15 мл

SUPERDIET Quatuor urinare reine des pres, bruyere, frene, cranberry, confort urinaire - Organic Quartet urinare meadowsweet, heather, ash, cranberry, urinary comfort 20 ampules organski kvartet za urinaren komfor so medunika, vres, brusnica i bel jasen
SUPERDIET Органски квартет за уринарен комфор, 20 ампули по 15 мл
1.449,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
021260C
favorite_border

Опис на производот

SUPERDIET Quatuor Reine des Pres, Bruyere, Frene, Cranberry, Bio Confort Urinaire - Органски квартет, додаток на исхраната, од медуника, врес, бел јасен и брусница за уринарен комфор.

  • Органски сертифициран производ
  • 100% растителен производ
  • Не содржи алкохол

Течен екстракт составен од 4 органски растенија:

  • Медуника и врес кои ја поттикнуваат елиминацијата на вода преку бубрезите и придонесуваат за уринарен комфор
  • Бел јасен кој ја поттикнува елиминацијата на вода преку бубрезите
  • Cranberry (брусница), е плод со црвена боја и кисел вкус. Најчесто се користи во форма на сок. 

Пакување: 20 ампули по 15 мл

Производител: Labaratoires SUPER DIET BP 70010 59721 Denain Cedex, Франција.

Содржина

Состав:

  Две (2) ампули ПДВ*
Брусница (Vaccinium macrocarpon) 3000 мг*** /
Медуника (Filipendula ulmaria)      600 мг** /
Врес (Calluna vulgaris)                    600 мг** /
Бел јасен (Fraxinus excelsior)    600 мг** /
PAC1 (ProAnthoCyanidins)     45 мг *2  

**еквивалент на суво растение
***еквивалент на свежо растение
1 проaнтоцијаниди 
*2 просечна количина / титрирање на брусница (метод на Европска фармакопеа)

Состојки: воден екстракт од медуника*- цвет, врес*- цвет, бел јасен*- лист, концентриран сок од црвено грозје*(плод), сув екстракт од брусница* титриран во проaнтоцијаниди - плод.

*Состојки од органско производство.  

Употреба: една (1) до две (2) ампули на ден, наутро.  

Предупредување: Производот не е наменет за деца и адолесценти до 18 години. Производот не се препорачува за бремени жени и за доилки. Да не се користи истовремено со антикоагуланси. При истовремена употреба на лекови, консултирајте се се Вашиот лекар. Производот не се препорачува за лица кои се алергични на деривати на салицилати. Консултирајте се со Вашиот лекар ако имате бубрежни каменчиња или дијабет. Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува на места недостапни за деца. Ампулите се наменети за пиење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се