PJ PHARMA Pcostil, 20 кесички

Farmaimpresa P-Costil
PJ PHARMA Pcostil, 20 кесички
649,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Шифра
055983C
favorite_border

Опис на производот

Farmaimpresa P-Costil е грачичен производ

  • На база на мио иноситол, фолна киселина, витамини и минерали, со засладувач
  • Наменет е за употреба кај возрасни
  • За поддршка на нормална плодност, репродукција и регулирање на хормоналната активност
  • Дополнително може да се користи како помош кај жени кои страдаат од синдром на полицистични јајници

Содржи витамин Б6 и цинк

  • Цинкот придонесува за нормална плодност и нормална репродукција
  • Витамин Б6 придонесува за регулирање на хормоналната активност

Пакување: 20 кесички.

Производител: Gruppo Farmaimpresa srl Via Cipro 1-25124 Brescia Италија. 

Содржина

Состав: 

  1 ќесичка содржи %ПДВ*
Мио иноситол 2000 мг /
Магнезиум 400 мг 107
Цинк  10 мг 100
Фолна киселина 400 мкг 200
Селен 55 мкг 100
Витамин Д3 25 мкг 500
Витамин Б1 1.1 мг 100
Витамин Б2 1.4 мг 100
Витамин Б3 16 мг 100
Витамин Б5 6 мг 100
Витамин Б6 1.4 мг 100
Витамин Б12 2.5 мкг 100

*препорачано дневно внесување         

Состојки: малтодекстрин, мио иноситол, магнезиум оксид, киселина: лимонска киселина; средство против стврднување: силициум диоксид; арома, емулгатор: магнезиумови соли на масни киселини; витамин Б3 (никотинамид), цинк оксид, витамин Б5 (Д-пантотенат, калциум), витамин Б2 (рибофлавин), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), витамин Б1 (тиамин хидрохлорид), фолна киселина (птероилмоноглутаминска киселина), натриум селенит, витамин Д3 (холекалцифрол), засладувач: сукралоза; витамин Б12 0.1% (цијанокобаламин). 

Употреба: Се препорачува употреба на 1 кесичка на ден. Растворете ја содржината на ќесичката во чаша вода и веднаш испијте го растворот.

Предупредување:

Немојте да го употребувате граничниот производ P-COSTIL во случај на пречувствителност на било која состојка во состав на производот.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана и за здрав начин на живот. Производот содржи засладувач. Ако сте бремени или доите консултирајте се со лекар пред употреба на било кој производ. Ако земате лекови, консултирајте го вашиот лекар пред употреба на производот.

Да се чува на места недостапни за деца под 3 годишна возраст, за да се спречи случајно земање на производот. Да се чува на температура од 5°C до 25°C (релативна влажност <50%), на суво место, заштитено од извори на топлина и светлина. Да се чува во оригинално пакување. Да се употребува до крај на датумот наведен на пакувањето. Рокот на употреба се однесува на неотворено пакување соодветно чувано. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се