SOPHIE LA GIRAFE Ванила глодалка - играчка жирафа со прстен (3+м)

Sophie La Girafe Natural Baby Vanilla Teething 3139 glodalka vanila
SOPHIE LA GIRAFE Ванила глодалка - играчка жирафа со прстен (3+м)
398,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045858C
favorite_border

Опис на производот

Sophie La Girafe Natural Baby Vanilla Teething - Ванила глодалка - играчка жирафа со прстен.

  • Наменето за деца 3+ месеци
  • Изработена од 100% природна гума од каучуково дрво

Првата глодалка - играчка жирафа со прстен, направена од 100% природна гума од каучуково дрво, идеална за смирување на болните непца при никнување на првите запчиња. Безбедна и природна глодалка со бројни делови за џвакање (уши, рогови, нозе и прстени).

Идеална за смирување на болните непца при никнување на првите запчиња. Мек и еластичен материјал со пријатен вкус на ванила. Со бројни делови за џвакање и мулти-текстурална површина за нежно масирање на чувствителните непца. Лесна и едноставна за држење, благодарение на прстенот.

Деталите и боите на производот може да варираат.

Пакување: 1 глодалка.

 

Содржина

Состав: природна гума од каучуково дрво.

Начин на одржување: производот не се стерилизира. Се препорачува чистење на површината со влажна крпа и благ сапун. Производот не се стерилизира. Се препорачува чистење на површината со влажна крпа и благ сапун.

Предупредување: Деталите и боите на производот може да варираат. Проверете го производот внимателно пред употреба, особено ако детето има заби. Истегнете го производот во сите насоки и фрлете го при првите знаци на оштетување. Да не се изложува на директна сончева светлина и да се чува подалеку од извори на топлина. Пред употреба отстранете го пакувањето. Чувајте ги упатствата бидејки содржат важни информации. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се