VITALIA Ленено семе, 100 г

VITALIA Ленено семе, 100 г
26,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
003033C
favorite_border

Опис на производот

Лененото семе е еден од најбогатите извори на масни киселини кои ја разредуваат крвта и го намалуваат ризикот од формирање на тромбови.

Во народната медицина се користи како лек против воспаление на слузокожата на устата, желудникот и цревата. За проблеми со варењето треба да земата по две лажици дневно.

Нето-тежина: 100 г.

Содржина

Употреба: лененото семе треба да го употребувате сомелено бидејќи на тој начин можете да ги искористите неговите лековити својства. Можете да го додадете во салати, житни снегулки, мусли, колачи, леб или пецива.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се