WAYA Д3 капки, 10 мл

WAYA-D3 kapki so vitamin D3
WAYA Д3 капки, 10 мл
499,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
038702C
favorite_border

Опис на производот

За соодветен дневен внес на витамин Д3 кој е клучен за нормален раст и развој на коските, како и за функцијата на имунолошкиот систем.

Ова се единствени капки кои содржат пробиотик Lactobacillus rhamnosus GG и витамин Д3 во маслена суспензија, со што веројатноста за појава на колики кај новороденчињата и доенчињата е минимална.

 • Кај доенчињата и децата е зголемен ризикот од недостаток на витамин Д

 • За здрави заби и коски на вашите малечки

 • За нормална работа на имунолошкиот систем

 • За регулирана дигестија и олеснување на дигестивните нарушувања (дијареа, грчеви, гасови...), бидејќи капките содржат пробиотик.

 • 7 капки содржат потребен дневен внес на витамин Д според препораките на педијатрите (400 ИЕ)

 • Не причинуваат грчеви кај доенчињата, бидејќи се единствени кои во својот состав го содржат најистражуваниот пробиотски сој Lactobacillus rhamnosus GG и витамин Д3 во маслена суспензија

 • Витаминот Д3 во WAYA® капките е во маслена суспензија и не се потребни додатоци (антиоксиданси, стабилизатори, конзерварнси) кои можат да предизвикаат подуеност и грчеви

 • 7 капки содржат најмалку 1,4 милијарди клетки од микроинкапсулираниот пробиотски сој Lactobacillus rhamnosus GG

 • Редовна контрола и квалитет

 • Соодветни за новороденчиња, доенчиња и деца

Пакување: 10 мл

Содржина

Состав

Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103), витамин Д3 и пченкарно масло.

Седум капки содржат најмалку 1,4 × 109 колониски единици на микроинкапсулиран пробиотски сој Lactobacillus rhamnosus GG и 400 ИЕ (10 мкг) витамин Д3.

Употреба

 • Новороденчиња, доенчиња и деца до 2 години: по 7 капки на ден.

 • Деца над две години: 10 капки на ден.

 • Производот има природен талог, затоа пред секоја употреба добро протресете го шишенцето. По протресувањето, производот станува природно - заматен. Производот е без мирис и без вкус.

 • Капките WAYA® Д3 употребувајте ги најмалку две седмици.

 • Адекватни се за долготрајна примена.

 • Најдобро e капките поединечно дa се земаат со лажичка.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се