HOLLE Banana Lama Органско пире - банана, јаболко, манго, кајсија (6+ месеци) 100 г

HOLLE Banana Lama Органско пире - банана, јаболко, манго, кајсија (6+ месеци) 100 г
65,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045984C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Со Demeter квалитет
  • Без додадени шеќери
  • 100% овошје
  • Органско овошно пире за бебиња од 6 месеци

Нето-тежина: 100 г.

Содржина

Состојки: банана* 46%, јаболко* 33%, манго* 14%, кајсија* 6,9%, концентрат од сок од лимон** 0,1%.
*од биодинамичко производство
**од органско производство.

Подготовка: Откако ќе се отвори треба да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 2 дена.
Пакувано во заштитена атмосфера.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се