ALKALOID Кардиопирин 100 мг, 30 таблети

Alkaloid Kardiopirin
ALKALOID Кардиопирин 100 мг, 30 таблети
94,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
014883C
favorite_border

Опис на производот

Кардиопирин се употребува за:

  • Намалување на ризикот од појава на кардиоваскуларни нарушувања
  • Терапија на миокарден инфаркт
  • Профилакса на мигрена

 Пакување: 30 таблети.

Содржина

Состав: активна супстанција - ацетилсалицилна киселина.

Начин на употреба:
Секогаш земајте Кардиопирин точно како што ви препорачал вашиот доктор.
Таблетите не смее да се кршат бидејќи кршењето може да ја оштети гастрорезистентната обвивка.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се