BIODERMA Nodé DS+ Интензивен шампон против првут, 125 мл

BIODERMA Nodé DS+ Интензивен шампон против првут, 125 мл
953,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
025031C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Чисти и елиминира првут. Благодарение на биолошкиот патентиран DSactive® комплекс, ја намалува пролиферацијата на габата Malassezia која е предизвикувач на првутот. Спречува повторно појавување на првут преку намалување на секрецијата на себум, кој пак го стимулира развојот на габата.

  • Збогатен со смирувачки агенси, Nodé DS+ го елиминира чешањето на косата моментално и долготрајно
  • Природниот D.A.F комплекс го зголемува прагот на толеранција
  • Парфимиран

Пакување: 125 мл

Содржина

Употреба: Нанесете на влажна коса и нежно масирајте. Исплакнете и повторете ја постапката, оставете да делува 5 минути а потоа добро измијте. Избегнувајте контакт со очите.

Интензивен третман (3 недели): миење на косата 3 пати неделно.

Третман на одржување: еднаш или два пати неделно.

Се препорачува наизменично миење на косата со Node Fluid шампон без детергенти.

Не се користи кај деца помали од 3 години, кај трудници или доилки.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се