GEROVITAL Tratament EXPERT Шампон против првут, 250 мл

GEROVITAL Tratament EXPERT Шампон против првут, 250 мл
345,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048567C
favorite_border

Опис на производот

GEROVITAL® Treatment EXPERT Antidandruff Shampoo with Ichthyol

  • Шампон против првут со ихтиол
  • Со комплекс на растителни екстракти

Овој шампонот со ихтиол, состојка со анти-инфламаторно и антисептично својство, го елиминира првутот и јадежот на скалпот.

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, натриум хлорид, кокамидопропил бетаин, гликол дистеарат, ихтамол, поликватерниум-7, пироктон оламин, пантенол, кватерниум-22, лаурил пиролидон, кокамид МЕА, пропилен гликол, екстракт од корен од чичок, екстракт од жалфија, екстракт од коњско опавче, екстракт од рузмарин, екстракт од лист од сребрена бреза, лимонска киселина, парфем, натриум бензоат, калиум сорбат, феноксиетанол, етилхексилглицерин, метилизотиазолинон, бензил салицилат, хексил цинамал, линалол, алфа-изометил јонон.

Употреба: Нанесете од шампонот и масирајте го скалпот 2-3 минути. Исплакнете темелно.

Мерки на претпазливост: Да се избегнува контакт со очи. Во случај на контакт со очи, исплакнете темелно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се