BIODERMA Sensibio H2O Мицеларна вода за чувствителна кожа, 250 мл

BIODERMA Sensibio H2O Мицеларна вода за чувствителна кожа, 250 мл
998,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
025015C
favorite_border

Опис на производот

Sensibio H2O e првата и единствена дерматолошка мицеларна вода совршено компатибилна со кожата: нејзините естри на масни киселини, составните елементи на мицелите, се слични на фосфолипидите на мембраните на клетките на кожата и природно помагаат во обновата на хидролипидниот слој на кожата. Ја отстранува шминката од лицето и очите. Ја смирува кожата и го поттикнува нејзиниот природен баланс.

Пакување: 250 мл

Содржина

Употреба: Наутро и/или навечер. Со помош на тупфер исчистете го лицето и зоната околу очите. Не се измива.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се