BOSNALIJEK Ринoстоп Хот гранули 8 кесички

BOSNALIJEK Ринoстоп Хот гранули 8 кесички
210,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049435C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Rhinostop® HOT се употребува за брзо и ефикасно лекување на симптомите на настинка и грип.

Rhinostop® HOT е специјално создадена формулација за сите оние кои немаат време да бидат болни.

  • Брзо и силно ги отстранува симптомите на настинка и грип
  • Се раствора и во топла и во ладна вода

Rhinostop® HOT повеќе компонентните гранули во кесички, овозможуваат брзо и ефикасно подобрување на здравствената состојба на пациентите и побрзо враќање на нормалното функционирање и извршување на секојдневните активности.

Пакување: 8 кесички

Содржина

Состав:

Rhinostop® HOT содржи (во една кесичка):

  • Парацетамол (500 мг) – аналгетик и антипиретик кој ја намалува зголемената телесна тмпература, ја отстранува главоболката, како и болката во мускулите и зглобовите
  • Псеудоефедрин (60 мг) – деконгестив кој го намалува отокот на дишните патишта, ја подобрува нивната проодност, го намалува прекумерниот секрет во носните синуси, го олеснува дишењето

Rhinostop® HOT е збогатен со арома на тропско овошје и грејпфрут.

За повеќе информации за несаканите дејства, предупредувања и контраиндикации поврзани со употребата погледнете во Упатството наменето за пациентите.

Употреба

  • Возрасни и деца над 12 години: 2-3 кесички на ден. Содржината на кесичката треба да се раствори во чаша со вода. Исто така може да се користи и топла вода.

Времетраење на третманот:

  • За возрасни пациенти до 5 дена
  • За педијатриска популација (на возраст од 12-18 години) до 3 дена

Предупредување: не ја надминувајте препишаната доза освен ако така не Ви препорачал Вашиот доктор.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се