SUPERDIET Органска ехинацеа со матичен млеч и сибирски женшен, 20 ампули по 15 мл

SUPERDIET Bio Ginseng Protect De Siberie Organic Siberian Protect Ginseng 20 ampules organski sibirski zhen shen жен шен
SUPERDIET Органска ехинацеа со матичен млеч и сибирски женшен, 20 ампули по 15 мл
1.505,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040184C
favorite_border

Опис на производот

Superdiet Ginseng Protect De Siberie Bio Матичен млеч, додаток на исхрана со женшен и ехинацеа

  • Сертифициран органски производ
  • Сибирскиот женшен придонесува за одржување на тонусот
  • Ехинацеата придонесува за одржување на имуниот систем
  • За возрасни и деца од 12 годишна возраст

На база на:

  • Сибирски женшен био - познат како елеутерококус, традиционално се користи со векови во Русија и Кина, познат по својата карактеристика во одржување на тонусот
  • Матичен млеч био, вистинско богатство од пчелината кошница
  • Ехинацеа био, растение познато по своите елегантни розе цветови во форма на маргаритки, со потекло од Северна Америка         
  • Ехинацеата придонесува за одржување на имуниот систем     
  • Екстракт од семки од грејпфрут био, богат со биофлавоноиди: супстанции кои природно се присутни во овошјето и зеленчукот. Грејпфрутот ги содржи во особено високи концентрации

Пакување: 20 ампули по 15 мл.

Производител: Labaratoires SUPER DIET BP 70010 59721 Denain Cedex, Франција.

 

Содржина

Состав:

Една (1) ампула содржи:     

    ПДВ%*
Ехинацеа  1000 мг**  /
Елеутерококус, сибирски женшен   600 мг** /
Матичен млеч 500 мг  /
Екстракт од семки од грејпфрут - 368 мг  /
-од кој биофлавоноиди   1.2 мг /

*препорачано дневно внесување

**eквивалент на суво растение

Состојки: ехинацеа воден екстракт* (Echinacea purpurea - корен), агаве сируп*, матичен млеч*, течен екстракт од семки од грејпфрут* - (Citrus paradisi – семки и перикарп), (стабилизатор - растителен глицерин, антиоксидант - аскорбинска киселина), сув екстракт од ехинацеа* (Echinacea purpurea - корен), сув екстракт од сибирски женшен* (Eleutherococcus senticosus - корен).

*Состојки од органско производство.

Употреба: се пропорачува по максимум 1 ампула на ден, растворена во чаша вода или овошен сок. Програма за максимум 8 седмици. Пред употреба протресете ја ампулата. Појавата на талог на дното на ампулата е нормала појава.

Предупредување: Не се препорачува за деца под 12 годишна возраст, бремени жени и доилки. Не се препорачува кај лица со висок крвен притисок или со жолчни каменчиња. Не се препорачува кај лица склони кон алергиии, посебно алергија на производи од пчели и растенија од фамилијата Asteraceae. Не се препорачува кај лица со астма или атопични дерматити.

Да не се употребува во случај на употреба на имуносупресивни лекови, при системски прогресивни заболувања, авто-имуни заболувања, болести на крвните клетки. Консултирајте се со Вашиот лекар или фармацевт ако имате дијабет, кардиоваскуларни заболувања, во случај на истовремена употреба на лекови посебно антикоагуланси и антитромбоцитни лекови.
Да не се употребува во случај на употреба на антидијабетици. Препорачаната дневна доза не смее да се надминува.
Ампулите се наменети за пиење (перорална употреба). Производот не заменува оброк и не смее да се користи како замена за разновидна исхрана. 

Да се чува на места недостапни за деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се