THE BRIDGE Био десерт од ориз и какао, 2 х 130 г

The Bridge Bio organic rice dessert chocolate 2x130g cokoladen desert
THE BRIDGE Био десерт од ориз и какао, 2 х 130 г
116,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054319C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски десерт од ориз и какао
  • Органски сертифициран производ
  • Погодно за вегани
  • Без глутен

Нето-тежина: 2 х 130 г

Содржина

Состав: вода, италијански ориз* (14,2%), шеќер од шеќерна трска*, скроб од тапиока*, какао прав со ниска масленост* (3%), чоколадо* (1%), сончогледово масло*, масло од шафран*, морска сол, средство за згуснување: кароб гума*, гуар гума *, гелан гума.

*Од органско производство.

Може да содржи траги од соја и јатки.

Да се чува на ладно и суво место. По отворање да се чува во фрижидер и да се консумира во рок од 1 ден.

Нутритивен состав на 100 г производ: Енергетска вредност 431kJ/102kcal, масти 1,7 г од кои заситени 0,5 г, јаглехидрати 20 г, од кои шеќери 11 г, протеини 1,1 г, сол 0,08 г.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се