DR. VITON Хијалуронска киселина серум, 30мл

DR. VITON Хијалуронска киселина серум, 30мл
898,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042221C
favorite_border

Опис на производот

Dr. Viton – Hyaluronic Acid Serum е вистински избор доколку на вашата кожа и треба комплетна длабинска хидратација и подмладување.

Dr. Viton – Hyaluronic Acid Serum ќе ја врати еластичноста и свежината на вашата кожа ќе ја подмлади и ќе ги „измазни“ брчките и фините линии на лицето. Како резултат на тоа, ќе ја подмладите кожата, без потреба од скапи и потенцијално ризични козметички третмани.

Молекулите на хијалуронската киселина се главните состојки за „полнење“ на брчките кои се наоѓаат меѓу клетките на кожата (средината на сврзното ткиво), а намалувањето на оваа киселина значи губење на нејзиниот волумен, а со тоа појава на брчки и губење на еластичноста на кожата.

Хијалуронската киселина постепено се намалува како нашата кожа старее, а нејзиното намалување се рефлектира со појава на брчки на нашето лице.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: хијалуронска киселина, органско алое вера, органско маско од  јојоба, витамин Ц, вештерска леска, див зелен чај, ретинол, етерично масло од гераниум, фенокситанол, глицерин, целулоза, дејонизирана вода, глицерин од растително потекло.

Употреба

Се нанесува на чисто и суво лице. Со врвовите на прстите нанесете мала количина од серумот на целото лице, вратот и деколтето. Почекајте да се впие во кожата, потоа може да нанесете крема за лице. Може да се користи еднаш дневно, наутро, во текот на денот или навечер.

Претпазливост и предупредувања: само за надворешна употреба. Прекинете со употреба доколку се појави црвенило или иритација на кожата. Да се чува подалеку од дофат на деца, на ладно и суво место. За време на бременост и доење пред употреба консултирајте се со фармацевт поради пречуствителност на кожата во тој период.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се