MARNYS Beauty In&Out Flash Ultimate Ампули со инстант лифтинг ефект, 7 ампули

MARNYS Beauty In & Out Flash Ultimate instant lifting effect stareenje ten lice
MARNYS Beauty In&Out Flash Ultimate Ампули со инстант лифтинг ефект, 7 ампули
441,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052327C
favorite_border

Опис на производот

  • Клинички тестирани
  • Дерматолошки и офтамолошки тестирани

Формула со моќен лифтинг ефект кој се должи на комбинацијата на хијалуронска киселина, пре-протеогликани и пелветиа, стимулирајќи го производството на колаген и придонесувајќи за одржување на хидратација, зацврстување на структурата и сјајот на кожата.

  • Хијалуронската киселина обезбедува хидратација, еластичност, мекост и ја подобрува заштитната бариера на кожата
  • Синергетското дејство на пре-протеогликаните и Pelvetia е ефикасно за навлажнување и намалување и на изгледот и на длабочината на брчките

Резултати: подобрување на еластичноста и цврстината на кожата.

Пакување: 7 ампули по 2 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Propanediol, Glycerin, Biosaccharide gum-1, Calcium ketogluconate, Pelvetia caniculata extract, Polyglyceryl-10 laurate, Sodium hyaluronate, Tetradecyl aminobutyroyl- valylaminobutyric urea trifluoroacetate, Glycosaminoglycans, Ethylhexylglycerin, Magnesium chloride, Saccharide isomerate, Sodium hydroxide, Benzoic acid, Phenoxiethanol, Benzyl alcohol, Citric acid, Sodium citrate, Parfum, Dehydroacetic acid.

Употреба

  1. Протресете пред употреба.
  2. Вметнете го заштитното капаче во ампулата и скршете го горниот дел.
  3. Ставете го диспензерот и извадете го капачето.
  4. Истурете 1⁄2 од ампулата на дланката.
  5. Нанесете на лицето, вратот и деколтето.

Мерки на претпазливост:

Локална употреба. Без инјектирање. Избегнувајте контакт со очите и мукозните мембрани. Откако ќе се отвори, се препорачува употреба на ампулата во рок од 24 часа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се