EUCERIN AtopiControl Смирувачки крем, 75 мл

Eucerin 63363 AtopiControl cream for dry atopic skin (itching) smiruvacki krem za mnogu suva atopicna koza
EUCERIN AtopiControl Смирувачки крем, 75 мл
993,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
018339C
favorite_border

Опис на производот

Смирувачкиот крем е наменет за секојдневна нега на екстремно сувите делови на кожа со атопичен дерматитис, како на пример на задната страна на колената или внатрешната страна на лактите. Погоден е како основна нега за атопична кожа за време на мирните фази и како дополнителна нега за време на акутните фази.

Смирувачкиот крем содржи 12% омега 6 масни киселини, вклучително и масло од ноќниче и масло од семки од грозје. Тие ја смируваат и ја потхрануваат сувата и распукана кожа. Производот содржи исто така и ликохалкон А, којшто делува противвоспалително.

Смирувачкиот крем ја хидрира и ја смирува кожата, го намалува јадежот и чувството на затегнатост на кожата. Кожата е видно помека и мазна. Смирувачкиот крем е погоден за бебиња, деца и возрасни.

За да се минимизира ризикот од иритации и алергии, производот не содржи парабени, додадени мириси и бои.

Пакување: 75 мл.

Содржина

Составвода, течен парафин, глицерин, масло од семе од витис винифера, масло од ноќниче, цера микрокристалина, парафин, ланолин алкохол, екстракт од корен од глицириза инфлата, церамид НП, токоферол, холестерол, алуминум стеаратес,магнезиум стеарат, лимонска киселина, натриум цитрат, аскорбил палмитат, БХТ, бутилен гликол, калиум сорбат.

Употреба: После туширање внимателно нанесете Eucerin AtopiControl смирувачки крем на засегнатите делови на кожата (лакти и колена) еднаш или два пати дневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се